פאנפונה » כללי » כל מה שחשוב לדעת על רישיון תאגיד סוכנות ביטוח

כל מה שחשוב לדעת על רישיון תאגיד סוכנות ביטוח

פתיחת סוכנות ביטוח זה לא דבר פשוט, מדובר בתהליך מאתגר שמצריך גם בירוקרטיה לא קלה. אם אתם סוכני ביטוח, הפרטים במאמר זה הם לגמרי בשבילכם, וגם אם אתם עדיין לא סוכני ביטוח אבל מתעניינים בלהתחיל ולעסוק בתחום.

הקמת סוכנות ביטוח – מאיפה מתחילים?

בעידן הטכנולוגי של היום, החדשנות הביאה ללא מעט ייעול גם בעולם הביטוח. אם אתם סוכני ביטוח או מבקשים לעשות הסבה ולעסוק בתחום חשוב שתדעו כל מה שרק אפשר על רישיון תאגיד סוכנות ביטוח וכמובן על כל הצעדים הנלווים לצורך הקמת סוכנות ביטוח באופן חלק, מקצועי ומהיר. הצעד הראשון שלכם הוא לקבל מידע, חשוב אם כן שתדעו שכר משנת 2020 הוקמה על ידי רשות ההון מערכת שהינה מקוונת ונוחה להגשה של בקשות להקמת סוכנויות יחד עם זאת, בעוד הצעד הראשון שלכם הוא לקבל מידע, אל תשכחו שגם השלב הבא יהיה ליווי מקצועי מעורך דין בתחום זה כי חשוב שלא תבצעו את כל התהליך לבד. ככל שתבצעו את התהליך עם אנשי מקצוע, יהיה לכם קל יותר.

מהם השלבים בהקמה של סוכנות ביטוח

לרישום וגם הקמת תאגיד ביטוח יש מספר שלבים שחשוב להכיר:

  • רישום חברה בע”מ ברשם החברות

ההיסטוריה מלמדת שבעבר אפשר היה לקבל אישורים מרשות ההון לפתיחת חברה בעירבון מוגבל. אך זה היה מצריך פגישות, ובירוקרטיה. כיום, השלב הראשון הוא רישום בתור חברה רגילה, ולא כסוכנות. ההליך כולל בחירה של שם לחברה, חשוב לשים לב שהחברה לא צריכה לכלול את השם ‘ביטוח’. הגשה של תקנון ותצהירי דירקטורים ואף בעלי מניו, ותשלום אגרה אל רשם החברות. בסיום התהליך שיסתיים עד 72 שעות אפשר יהיה לקבל תקנון חתום ותעודת התאגדות באופן דיגיטלי גם.

  • פתיחת הסוכנות ברשות ההון

לאחר שנרשמתם כחברה רגילה אפשר כעת לבקש שינוי ייעוד החברה לסוכנות שהינה סוכנות ביטוח. את הבקשה יש להגיש עם תצהירים ומסמכים בירוקרטיים, וחשוב שילווה אתכם עורך דין שמנחה אתכם בדיוק כיצד לעשות זאת, ומה לצרף לבקשה.

  • אישור ממונה על הביטוח

השלב הזה מגיע לאחר שמוגשים כל המסמכים ושינוי ייעוד החברה. שלב זה כולל בתוכו את אישור על שינוי תקנון, הצהרת החברה העדכנית על שינויים ורשימת הגופים המוסדיים עמם החברה מתכוונת לעבוד ועוד.

מהו השלב הסופי בתהליך?

אחרי הגשת המסמכים, תהיה המתנה של עד ארבעים וחמישה ימי עסקים מלאים ואז מקבלים אישור רישיון תאגיד סוכנות ביטוח המאפשר לכם לעבוד באופן חוקי ושוטף. עליכם לשלם את דמי הרישיון, ואותו רישיון ישלח אליכם ישירות אל המייל. רישיון תאגיד סוכנות ביטוח על ידי עורך דין ללא ספק יפשט את כל התהליך ויסייע לכם לקבל את התוצאות הטובות ביותר. צרו קשר עוד היום.

דילוג לתוכן