פאנפונה » המלצת הצוות » איך לכתוב שם משפחה באנגלית

איך לכתוב שם משפחה באנגלית

איך לכתוב שם משפחה באנגלית

מבוא

כשמדובר בכתיבת שמות משפחה באנגלית, חשוב להקפיד על כללים ומוסכמות מסוימות כדי להבטיח דיוק ועקביות. בין אם אתה כותב את שם המשפחה שלך או מתייחס לשם של מישהו אחר, הבנת הדרך הנכונה לכתיבת שמות משפחה היא חיונית. במאמר זה נחקור את ההנחיות לכתיבת שמות משפחה באנגלית.

1. אותיות רישיות

אחד ההיבטים המרכזיים בכתיבת שמות משפחה באנגלית הוא שימוש באותיות רישיות. באופן כללי, שמות משפחה צריכים להיות בעלי רישיות, ללא קשר למיקומם במשפט. לדוגמה:

  • ג'ון סמית
  • מרי ג'ונסון
  • דיוויד וויליאמס

עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה. קידומות כגון "וואן", "דה" או "פון" נכתבות בדרך כלל באותיות קטנות אלא אם הן המילה הראשונה של משפט או מופיעות בכותרת. לדוגמה:

  • יאן ואן דר ברג
  • הציור היה של ואן גוך.

2. שמות משפחה מקופים

שמות משפחה מקופים נפוצים למדי באנגלית. בעת כתיבת שמות משפחה מקופים, יש להשתמש באותיות רישיות בכל חלק. לדוגמה:

  • שרה סמית'-ג'ונס
  • מייקל ג'ונסון-סמית'

3. צורות רכושנות

כאשר מציינים החזקה עם שמות משפחה, מתווסף בסוף השם אפוסטרופ ואחריו "s" ('ים). זה חל גם על שמות משפחה ביחיד וגם ברבים. לדוגמה:

  • הספר שייך למשפחת סמית'ס.
  • המכונית הזו היא של ג'ון.

4. שמות עם קידומות

לכמה שמות משפחה יש קידומות, כגון "Mc", "Mac", "O'" או "פיץ". באופן כללי, יש להשתמש בקידומות אלו באותיות רישיות. עם זאת, ישנם יוצאי דופן, במיוחד עם שמות משפחה איריים. מומלץ להיוועץ במדריכי סגנון ספציפיים או בהפניות לאותיות רישיות מדויקות של שמות משפחה כאלה.

שאלות ותשובות

ש: האם יש חריגים לכלל השימוש באותיות רישיות עבור שמות משפחה?

ת: כן, קידומות כמו "וואן", "דה" או "פון" נכתבות בדרך כלל באותיות קטנות אלא אם הן המילה הראשונה של משפט או מופיעות בכותרת.

ש: כיצד עלי לכתוב שם משפחה עם מקף?

ת: כל חלק של שם משפחה עם מקף צריך להיות באותיות רישיות. לדוגמה, "שרה סמית-ג'ונס".

ש: כיצד אוכל לציין החזקה עם שמות משפחה?

ת: כדי לציין בעלות, הוסף אפוסטרופ ואחריו "s"(ים) לסוף שם המשפחה. לדוגמה, "הספר שייך לסמית'ס".

ש: מה לגבי שמות משפחה עם קידומות כמו "מק" או "מק"?

ת: באופן כללי, יש להשתמש בקידומות אלו באותיות רישיות. עם זאת, עשויים להיות חריגים, במיוחד עם שמות משפחה איריים. עדיף להתייעץ עם מדריכי סגנון ספציפיים לאותיות רישיות מדויקות.

סיכום

כתיבת שמות משפחה באנגלית דורשת תשומת לב לכללי שימוש באותיות רישיות, במיוחד כאשר עוסקים בקידומות ובשמות מקפים. זכור להשתמש באותיות גדולות של שמות משפחה, אלא אם הם קידומות כמו "וואן", "דה" או "פון". שמות משפחה עם מקפים צריכים להיות בעלי אותיות רישיות בכל חלק, וצורות רכושיות צריכות להיות מסומנות עם אפוסטרופ ואחריו "s" ('ים). לגבי שמות משפחה עם קידומות, עיין במדריכי סגנון ספציפיים לכללי אותיות רישיות מדויקות.

דילוג לתוכן